Chci podpořit pěstounskou péči a adopci

by editorwebu
10 měsíci ago
0 Views

… protože každé dítě si zaslouží lásku a potřebuje vyrůstat v bezpečném přijetí milujícího rodinného prostředí. A pokud už biologická rodina selže, je skvělé, že jsou tu lidé s velkým srdcem, kteří opuštěným dětem poskytují náhradní domov.

Již jako dítě jsem vyrůstala vedle pěstounských rodin a hrávala jsem si s jejich dětmi. A čím jsem byla starší, tím častěji jsem si říkala, že si určitě nějaké děti z domova také vezmu. Takže myšlenka na pěstounství, se mnou tak nějak vyrostla,“ říká Helena, maminka pěstounské rodiny. Rozhodnutí nakonec posílilo i zjištění, že rodina nemůže mít vlastní děti.

Postupně přijali čtyři děti. Všechny měly těžký začátek a díky tomu si rozumí a nežárlí na sebe. Jsou hudebně nadané a maminka se snaží kultivovat jejich talent. 14-letá Bára je opožděná a navštěvuje speciální školu, díky své přirozené muzikálnosti se však úspěšně zapojila ve smyčcovém orchestru jako houslistka. Stejně starý Leoš, který trpí dyslexií, hraje na klavír a bicí a má už dokonce vlastní kapelu. Také Honza má problémy se soustředěním, zároveň je však vnímavý pozorovatel – baví ho technika i klarinet, bravurně čte noty. Nejmladší dcera si vybrala violoncello a gymnastiku. Zajistit dětem kroužky, ZUŠ i doučování je pro maminku finančně náročné, snaží se však podporovat jejich harmonický rozvoj. Hudba pomáhá dětem překonávat jejich potíže a traumata. A další děti na takovou rodinu stále čekají.

Společně pohneme Prahou a pomůžeme k tomu, aby víc opuštěných dětí našlo láskyplný domov!