Chci pomoci dětem z ústavní výchovy zažít radost z dětství

by editorwebu
10 měsíci ago
0 Views

… protože erární medvídek k šťastnému dětství prostě nestačí. Dětem z ústavní výchovy často chybí pravidelný  vztah, výlučná pozornost, která by byla věnována pouze jim, a zážitky, které formují naplněné dětství.

Některé děti musejí vyrůstat mimo přirozené rodinné prostředí. Stejně jako jejich vrstevníci se však potřebují cítit milované a chráněné, aby se mohly naučit důvěřovat dospělým i světu. Potřebují vzpomínky, zkušenosti a pozornost, která jim pomáhá stejně jako jejich vrstevníkům se harmonicky rozvíjet.  Každý den bojují o lásku, uznání a svoje místo ve společnosti. Právě jim nadace pomáhá užít si výlety, parádní volnočasové aktivity a krásné prázdniny, jak se patří – nebýt ochuzeny o krásné formující zážitky, které si člověk uchovává na celý život. Volnočasové programy a pobyty jim umožňují trávit čas mimo dětský domov, užít si legraci, pohyb a najít nové kamarády mimo areál dětského domova.

Tábor byl boží. Naučila jsem se hodně věcí, třeba veslovat. Už se nebojím tmy. Naučila jsem se víc komunikovat s lidmi svého věku, dostali jsme spoustu rad do života. Jsem ráda, že jsem tam byla,“ napsala nám z tábora třináctiletá Anička.

Nejde jen o vzdělávání, podporu samostatnosti a rozvoj schopností. Jde také o spokojenost, pocit jedinečnosti a sebedůvěru, které dětem v budoucnu pomohou prožít naplněný život a založit vlastní stabilní rodinu. Právě takovou šanci totiž děti dostávají společně s darem šťastného dětství.

Společně pohneme Prahou a pomůžeme dětem z ústavní výchovy mít někoho blízkého jen pro sebe a užít si ve volném čase zážitky, které patří k naplněnému dětství!