Chci pomoci dětem z ústavní výchovy zažít radost z dětství

by editorwebu
2 měsíci ago
0 Views

… protože erární medvídek k šťastnému dětství prostě nestačí. Dětem z ústavní výchovy často chybí pravidelný  vztah, výlučná pozornost, která by byla věnována pouze jim, a zážitky, které formují naplněné dětství.

„Tábor byl boží. Naučila jsem se hodně věcí, třeba veslovat. Už se nebojím tmy. Naučila jsem se víc komunikovat s lidmi svého věku, dostali jsme spoustu rad do života. Jsem ráda, že jsem tam byla.“

Některé děti musejí vyrůstat mimo přirozené rodinné prostředí. Stejně jako jejich vrstevníci se však potřebují cítit milované a chráněné, aby se mohly naučit důvěřovat dospělým i světu. Potřebují vzpomínky, zkušenosti a pozornost, která jim pomáhá stejně jako jejich vrstevníkům se harmonicky rozvíjet. Volnočasové programy a pobyty jim umožňují trávit čas mimo dětský domov bez přítomnosti tet a strejdů, se kterými jsou v kontaktu po celý rok, užít si legraci, pohyb a najít nové kamarády mimo areál dětského domova..

Společně pohneme Prahou a pomůžeme dětem z ústavní výchovy mít někoho blízkého jen pro sebe a užít si ve volném čase zážitky, které patří k naplněnému dětství!