Chci pomoci maminkám z azylového domu začít znovu

by editorwebu
10 měsíci ago
0 Views

… protože ovlivnit budoucnost dětí znamená změnit budoucnost jejich matek. Pomáháme maminkám začít po odchodu z azylového domu nový život, naučit se plánovat, spravovat rodinný rozpočet a vyvarovat se dluhů.

Příběh Lucie, podobně jako řady jiných žen z azylového domu, je příběhem nejistoty, strachu a ztráty víry v sebe sama. Bití a ponižování ze strany její tety, policejní vyšetřování události, rozvod rodičů – to vše v ní zanechalo bolestné vzpomínky. Otec se znovu oženil a Lucie k nové mamince velmi přilnula. Jak dospívala, Lucie hledala přijetí a lásku u svých partnerů, ale neměla štěstí. Otec prvního dítěte ji opustil.

Už se jí zdálo, že najde bezpečný přístav s novým partnerem, a provdala se za něj. I tento vztah však skončil krachem a Lucie zůstala sama se čtyřmi dětmi. Smrt nevlastní maminky ji velmi zasáhla a Lucie byla psychicky na dně. Neměla s dětmi kam složit hlavu a ocitla se v azylovém domě. „Díky zaměstnancům těchto služeb jsem našla zase pocit, že mě někdo chápe a dokáže pomoct, aniž by mě nebo mým dětem chtěl ublížit,“ říká Lucie. Dnes se začíná připravovat na samostatný život po odchodu z azylového domu a hledá si bydlení, kam by se s dětmi přestěhovala. „Už nikdy nechci spadnout na úplné dno. Chci svým dětem dát jistotu, bezpečí a to, aby nikdy nezažily, čím jsem prošla já,“ říká Lucie.

Společně pohneme Prahou a pomůžeme mamince z azylového domu postavit se na vlastní nohy!