Chci pomoci mladým lidem stát na vlastních nohách

by editorwebu
10 měsíci ago
0 Views

… protože každý si zaslouží pomoc, aby mohl uplatnit svůj potenciál. Mladí lidé v ústavní péči netrpí materiální nouzí, chybí jim však láska a podpora rodiny a možnost získat praktické zkušenosti. My jim pomáháme k úspěšnějšímu startu do samostatného života.

Jako malá holka ještě před odebráním do dětského domova jsem snila o tom, že si v dospělosti budu řídit svůj život sama, budu poznávat okolí, vydělávat peníze a dopřávat si to, co nám domov nemohl dát,“ říká Daniela. „Když jsem byla ještě doma, nikdy jsme nebyli na žádném výletě, nikdy jsme nic nemohli podnikat se třídou. Posměšky spolužáků byly impulzem k tomu, abych se učila a snažila se v životě uspět.“ Z nevyhovujícího prostředí malého plesnivého bytu si Daniela odnesla zdravotní obtíže a musí brát léky, proto dodržuje životosprávu a sportuje. „Mám před sebou ještě kus práce, ale jsem pyšná na to, co už jsem se sebou udělala. Učím se být lepším člověkem, motivuji sebe sama, ale snažím se předat informace i ostatním lidem, když cítím, že o pomoc mají zájem.“

Daniela nedávno úspěšně složila státnice na vysoké škole sociálně právní a Nadace Terezy Maxové dětem ji při studiu finančně podporovala. „Snažím se užívat každý okamžik a radovat se z maličkostí a moc se těším na čas, až budu pracovat, bydlet v pronájmu a budu si moct dovolit svou první dovolenou. Hledám si pronájem nebo spolubydlení, protože z domu na půli cesty musím brzo odejít. Chci také pomoct svým mladším sourozencům a vytvořit pro ně zázemí.“ Podpora při zařizování vlastního domova Daniele ulehčí start do samostatného života. Držíme jí palce!

Společně pohneme Prahou a pomůžeme Daniele vzít život do vlastních rukou a úspěšně se zapojit do společnosti!