Chci pomoci mladým lidem z dětského domova studovat

by editorwebu
10 měsíci ago
0 Views

… protože každý člověk je osobnost a zaslouží si podpořit ve svých snech a plánech. Investice do vzdělání znevýhodněných mladých lidí je tou nejlepší investicí do jejich budoucnosti.

Karolína žije v dětském domově už 14 let spolu se třemi sourozenci. „Jsem za to šťastná,“ říká. „Můžu studovat, věnovat se tomu, co mě baví, a jít si za svými sny. Což by se nejspíš nestalo, kdybych stále žila s matkou.“ Do dětského domova se dostala kvůli zanedbávání péče. Matka je nemocná, otec po odchodu do domova neprojevil o děti žádný zájem. I přes těžký životní start je Karolína velmi cílevědomá a touží po vzdělání.

Dnes studuje ekonomii na vysoké škole v Praze. Nadace Terezy Maxové dětem jí pomáhá s úhradou bydlení v Praze a s dopravou domů do dětského domova, kde se stále snaží trávit co nejvíce času se svými sourozenci. Díky nadaci mohla vyjet do Anglie na jazykový kurz a zlepšit angličtinu, kterou využívá v práci. Už brzy složí bakalářské zkoušky a plánuje pokračovat ve studiu magisterském. „Jdu si za svými cíli,“ říká Karolína. „V budoucnu bych chtěla navštívit co nejvíce zemí, poznat jejich kulturu a zvyky.“

Společně pohneme Prahou a pomůžeme mladým lidem jako Karolína splnit si sen o vzdělání!