Chci pomoci týraným dětem najít cestu z pekla

by editorwebu
10 měsíci ago
0 Views

… protože některé děti bohužel prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné, je však potřeba, aby dítě vědělo, kam se může obrátit a kde najde pomoc. Psychologové a terapeuti se věnují dětem týraným, sexuálně zneužívaným, zanedbávaným i ohroženým domácím násilím a pomáhají jim na cestě zpátky ke spokojenému dětství.

Máma je fajn, táta taky. Ale když si táta našel tu novou, začal mazec… Máma vyváděla, začala ho kontrolovat, volala mu i několikrát za hodinu, četla SMS i maily. Nedivím se, že se táta odstěhoval. Kdyby to šlo, šel bych taky. Ale to by máma zůstala úplně sama. Říká mi, že jsem její všechno, kdyby o mě přišla, něco si udělá…,“ vypráví jedenáctiletý Petr. „Jenže péče mámy se už nedá vydržet. Vodí mě každý ráno do školy… Nesmím ani s klukama ven, prej aby se mi něco nestalo… Ještě, že můžu někdy na víkend k tátovi. Táta si všimnul, že mám jizvy na rukách. Řekl jsem mu, že mě u babičky poškrábala kočka. Jak mám říct, že někdy, když se cítím fakt mizerně, říznu se a uleví se mi? Mám to vůbec někomu říct?“

Petr si vzpomněl na kamaráda, který mu říkal o Lince důvěry DKC. Prý to není nějaká ostuda, dokonce mu s jeho starostí dobře poradili. Petr se nakonec odhodlal zavolat také… Teď je v péči psychologa Dětského krizového centra a s oběma rodiči pracují sociální pracovníci. Situace se začíná pomalu stabilizovat, počáteční nedůvěru maminky se podařilo prolomit. Petr už zase smí chodit s kamarády ven… Bude ale ještě chvíli trvat, než se všichni členové rodiny se situací vyrovnají a začnou spolu normálně komunikovat. Dětí jako Petr jsou tisíce. Dětské krizové centrum dokáže pomoci stovkám z nich. S ohledem na bezpečí dětí jde o ilustrativní příběh.

Společně pohneme Prahou a pomůžeme dětem prolomit bludný kruh trápení!