Chci podpořit pěstounskou péči a adopci

... protože každé dítě si zaslouží lásku a potřebuje vyrůstat v bezpečném přijetí milujícího rodinného prostředí. A pokud už biologická rodina selže, je skvělé, že jsou tu lidé s velkým srdcem, kteří opuštěným dětem poskytují náhradní domov.

„Jsme osmičlenná rodina s pěti přijatými dětmi,“ říkají Havelkovi, kteří se starají o dvě skupiny sourozenců – první byly z biologické rodiny odebrány z důvodů chudoby, druhé kvůli trestné činnosti rodičů. Nejstaršímu chlapci je šestnáct a chystá se na střední školu, nejmladší sedmiletý v září nastupuje do 1. třídy ZŠ. Všechny děti se věnují muzice, baletu, jsou cennou posilou florbalového týmu.

  „V naší rodině teď převládají puberťáci a jejich projevy. Není to jednoduché, ale zvládáme to,“ říkají Havelkovi. „Pořád vidíme, jak se vrací čas a energie investovaná do dětí. Hledají a vnímají smysl života, mají zpětnou vazbu, že něco zvládnou, jsou v něčem dobří. Mají svůj okruh přátel a kamarádů, s kterými sdílí své úspěchy i neúspěchy. Děkujeme, že nám pomáháte zajistit zdravý a úspěšný vývoj našich svěřených dětí.“

Společně pohneme Prahou a pomůžeme k tomu, aby víc opuštěných dětí našlo láskyplný domov!  

Pěstounská péče