Chci pomoci maminkám z azylového domu začít znovu

... protože ovlivnit budoucnost dětí znamená změnit budoucnost jejich matek. Pomáháme maminkám začít po odchodu z azylového domu nový život, naučit se plánovat, spravovat rodinný rozpočet a vyvarovat se dluhů.

Na dětství má Lucie jen matné smutné vzpomínky. Alkohol, domácí násilí – a když matka na následky pití zemřela, převzala dívka plně péči o domácnost a nedokončila učiliště. Nakonec založila vlastní rodinu a s partnerem měli čtyři krásné děti. Po prvních spokojených letech si muž našel problematické přátele a začal brát drogy. Psychicky a fyzicky Lucii týral. Poprvé odešla do azylového domu po šesti letech trápení, na partnerovo naléhání se však nakonec vrátila domů. Pak přišel další útok, kdy jí partner před dětmi zlámal žebra.

Lucie sebrala odvahu a odstěhovala se s dětmi do azylového domu. Teď dává svůj život pomalu do pořádku, děti chodí řádně do školy. Za podpory pracovníků azylového domu si našla brigádu. Navštěvuje rekvalifikační kurz pro pedagogické asistentky a doufá, že bude moci pomáhat druhým a být užitečná. Hlavně však doufá, že svým dětem dokáže zajistit spokojený a klidný domov.

Společně pohneme Prahou a pomůžeme mamince z azylového domu postavit se na vlastní nohy! 

Azylový dům