Chci pomoci mladým lidem z dětského domova studovat

... protože každý člověk je osobnost a zaslouží si podpořit ve svých snech a plánech. Investice do vzdělání znevýhodněných mladých lidí je tou nejlepší investicí do jejich budoucnosti.

 Martin přišel do dětského domova společně s mladším bratrem. Začátky byly těžké, bráška byl na Martinovi zcela závislý a ten byl zvyklý starat se o všechno sám. Škole v té době nevěnoval tolik pozornosti, jeho prospěch byl nevyrovnaný. Díky zařazení do vzdělávacího projektu a díky vlastnímu mentorovi zažil vlastně poprvé, aby se někdo zajímal o jeho postoje a cíle, včetně toho, jak se uplatnit podle svých představ. Začal si uvědomovat smysl vzdělání pro svůj další osud. Zlepšil se ve škole, zažil radost z pochvaly a ocenění.

Martina baví počítače a jazyky, loni složil „Cambridgeskou zkoušku“ a zúčastnil se jazykových pobytů v zahraničí. V projektu úspěšně prošel testem profesních dovedností, psycholožka ho doporučila ke studiu. V přijímacím řízení na gymnázium neuspěl,  nakonec se na něj usmálo štěstí na průmyslovce, kde nastupuje ke studiu IT systémů ve strojírenství. O informační technologie se Martin již dlouho zajímá a my věříme, že jeho životní cesta se ubírá správným směrem.

Společně pohneme Prahou a pomůžeme mladým lidem jako Martin splnit si sen o vzdělání! 

 

Vzdělání