Chci pomoci návratu dětí z ústavů zpět do rodiny

... protože děti, které vyrůstaly v rodinném prostředí, mají mnohem větší šanci na úspěch v životě a na vlastní spokojenou rodinu než ty, které vyrostly v ústavu.     

Petr a Mirka se snaží být dobrými rodiči – společně vychovávají Mirčiny dvě děti z předchozího vztahu a pět společných. Rodina žije z Petrova platu a příspěvků na děti, Mirka je v domácnosti. Všechny děti prospívají a chodí do školy. Jejich starší domek však vyhořel a Petr s Mirkou nedokázali zajistit své početné rodině odpovídající bydlení. Po konzultaci se sociálními pracovníky se rozhodli pro nelehké řešení – nechat děti umístit do ústavní péče, dokud svou situaci nevyřeší. V dětském domově děti pravidelně navštěvují.

Nyní si našli nové bydlení, vlastními silami opravují domek na vsi, který budou postupně splácet. Spolupracují s úřady, které vypracovaly plán na postupný návrat dětí domů. I nejstarší sedmnáctiletý syn si hledá zaměstnání, aby přispěl do společného rozpočtu. Pro pomoc se rodina obrátila také na Nadaci Terezy Maxové dětem a už se těší, že se bude moci znovu sejít pod jednou střechou.

Společně pohneme Prahou, podpoříme rodiče v budování domova pro svou rodinu apomůžeme k tomu, aby víc dětí našlo cestu z ústavní péče domů!  

Návrat dětí domů