Chci pomoci ohroženým těhotným maminkám

 ... protože máma je máma! Někdy žena otěhotní do nepříznivých podmínek, potkalo ji něco těžkého a neumí si se situací poradit. Díky včasné pomoci a podpoře se však bez ohledu na minulost může stát milující a pečlivou maminkou.

Dvacetiletá Petra čeká chlapečka. Na dítě se s partnerem od počátku těšili, i když přišlo brzy, jen nevěděli, jak vše zvládnou bez bydlení, peněz a zkušeností. Vyrůstala v obyčejné rodině, rodiče hodně pracovali a na společně trávený čas nezbýval prostor. Když se starší bratr  dostal do problémů a do vězení, pro otce to bylo velké zklamání. Začal pít a chovat se násilně k manželce i k dětem. Petra utíkala z domova do party, vyzkoušela i drogy. Postupně přetrhala vazby s rodinou a žila bez zázemí. Střední školu, která ji kdysi bavila, nedokončila.

Když její otec tragicky zemřel a s matkou se rozešly, Petra zjistila, že je těhotná. Její život dostal nový směr. Pravděpodobně i vlivem stresu musela opakovaně do nemocnice, kde jí doporučili program Na začátku organizace Amalthea. Petra byla ráda, že jí někdo pomůže se na příchod dítěte připravit. Postupně se podařilo zajistit jednoduché bydlení a výbavičku, otec dítěte začal vydělávat. Se sociální pracovnicí se Petra učí péči o dítě a zbavuje se obav ze selhání. Chtěla by, aby dokázala být lepší mámou, než byla její, zároveň doufá, že i se svou matkou si k sobě opět najdou cestu.

Společně pohneme Prahou a prostřednictvím projektu pro těhotné ženy v nouzi pomůžeme maminkám jako je Petra najít cestu ke svým dětem a dětem do bezpečné náruče mámy! 

 

Těhotné ženy