Chci pomoci rodinám v nouzi

... protože životní krize ještě nemusí znamenat rozklad rodiny. Pokud se rodiče o děti dobře starají, je špatné trhat rodinu ze sociálních důvodů.

„Po narození neslyšící dcery jsem na své čtyři děti, z toho dvě hendikepované, zůstala sama a bojuji každý den,“ říká Karolína. Výživné dostává pouze na sedmnáctiletého syna, který dochází na učiliště s integrací. Otec nejmladší holčičky a šestiletých dvojčat – čerstvých prvňáčků - je v exekuci. „Pořád stloukám rozpočet, aby děti měly věci do školek a školy. Mléčné výrobky nebo ovoce, sladkosti, to si dětem nemůžu dovolit koupit, na to se v obchodech ani nedívám. Já osobně nic nepotřebuji, nekouřím, nepiji, nikam nechodím.“

Další rána potkala rodinu loni. Po změně majitele domu si museli hledat nové bydlení. Kvůli přestěhování a nové kauci se Karolína zadlužila. Půjčku nyní splácí, byla však nucena začít rozprodávat své věci. I vzhledem k postižení dcery, které diagnostikovali neurologickou poruchu mozku, se jen těžko vymaňuje z dluhů.  V nouzi se proto obrátila na Nadaci Terezy Maxové dětem a sociální pracovnice její žádost podpořily.

Společně pohneme Prahou a díky příspěvku na bydlení pomůžeme rodině z těžké situace! 

Sociálně slabé rodiny