O Akci

 

Propozice
Program
Novinky a vybrané partnerské aktivity
Znovu jsme pro vás připravili
 

Teribear hýbe Prahou je sportovně – charitativní akce, určená všem, kdo chtějí pomoci znevýhodněným dětem. Po deset dní máte non-stop příležitost udělat dobrý skutek, a to i opakovaně. Vraťte se, kdy máte chuť. Za jednorázový poplatek vám snímací čip zprovozníme na celou dobu.

Nemusíte trénovat! Čas ani styl nerozhoduje. Stačí mít chuť a přijít na Vítkov, koupit si čip a rozhýbat s námi Prahu! Nazujte tenisky, běhejte, choďte, procházejte se – po naší vytyčené trase. Za každý kilometr, který urazíte a který zaznamená váš čip, věnují partneři akce 50 Kč na vámi zvolený příběh. Nebo se prostě zapojte jako člen týmu TERIBEAR a podpořte náš projekt jako takový. 

Kdy: 7. – 16. 9. 2017 nepřetržitě! Můžete přijít kdykoliv a podle libosti se vracet.

Kde: V parku na vrchu Vítkov v Praze. Start bude poblíž Národního památníku. Stanovený okruh měří 1,2 km.

Jak: Pomocí TERIBEAR čipu se vám budou načítat kilometry dosažené na určeném TERIBEAR okruhu. Kilometry se zaznamenají na vaše elektronické konto, takže máte přehled prostřednictvím průběžné výsledkové listiny, jak jste pomohli. Registrace zahrnující čip za 200 kč pro dospělé a 100 Kč pro děti do 12 let (ročník narození 2005 a pozdější). Registrace je již z kapacitních důvodů uzavřena.

Prodej registrací je uskutečňován jménem Nadace Terezy Maxové dětem v rámci veřejné sbírky číslo: 
S-MHMP/1501799/2012.

Propozice

Datum: 7. 9. 2017  – 16. 9. 2017 
Místo: Vrch Vítkov, v blízkosti Národního památníku
Start: 7. 9. 2017 (čtvrtek), 17:00
Ukončení: 16. 9. 2017 (sobota), 16:00
Registrace: z kapacitních důvodů registrace uzavřena!
Délka okruhu: 1200 m
Trať:

Asfaltový povrch. Více detailů zde, video trasa je k dispozici zde.

Značení: Trasa okruhu bude značena
Měření: Prostřednictvím čipové technologie.
Čas absolvování okruhu se neměří, pouze počet absolvovaných kol a kilometrů. Čip je nepřenosný.
Pro zajištění správného fungování měření počtu kol a kilometrů je NUTNÁ sportovní ŠNĚROVACÍ obuv (vhodná k umístění čipu na tkaničku).

Video, jak umístit čip na tkaničku.

Kategorie: Individuální: muži, ženy, děti do 12 let (ročník narození 2005 a mladší)
Skupinová: týmy, rodiny
Poplatek:

200 kč dospělá osoba

100 Kč dítě do 12 let 

Prodej registrací je uskutečňován jménem Nadace Terezy Maxové dětem v rámci veřejné sbírky číslo: S-MHMP/1501799/2012.
 

Šatna a úschovna věcí: Vv prostoru startu a cíle se bude možné převléknout a uschovat věci v omezeném rozsahu, pořadatel neručí za odložené věci mimo prostory úschovny
Zdravotní služba: Zdravotní služba bude zajištěna v očekávaných špičkových časech návštěvnosti
Různé: pořadatel si vyhrazuje právo změn v programu a propozicích, účastníci startují na vlastní nebezpečí, mobilní toalety budou zajištěny

Kudy na TERIBEARA?

Dostupnost MHD a pěšky

 • na Ohradu tramvají či autobusem (tramvaje č. 1, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 15, 16, 24, 26, 91, 97, 98, 99, bus č. 133, 207, 909). Dále pěšky od křižovatky Ohrada parkem po rovině cca 1400 m (nejméně náročná cesta)
 • z Florence (bus č. 133, 175, 207, 909) na zastávku Tachovské náměstí, pěšky vzhůru vlevo cestou kolem tunelu do Karlína, dále nahoru po schodech a parkem k Národnímu památníku
 • z Florence (bus č. 175, 133, 207, 909) na zastávku U památníku, pěšky zpět k muzeu AČR a vzhůru do kopce (náročné)
 • pěšky z Karlína, tunelem a dále nahoru po schodech a parkem k Národnímu památníku

Parkování v okolí vrchu Vítkov

 • Plánek zóny placeného stání (na území MČ Praha 3) 
  Upozorňujeme, že i návštěvnické zóny (tzv. oranžové nebo zelené zóny), které jsou např. v ulici Koněvova, jsou v určitém období zpoplatněné - viz plánek.  
 • Ohrada (za zastávkou bus „Ohrada“, zóna placeného stání – tzv. zelená návštěvnická zóna – zpoplatněná v období pondělí až pátek vždy mezi 08.00 a 18.00 h); omezená kapacita cca 15 míst
 • Koněvova (modré zóny)
 • Karlín 
 • u autobusového nádraží Florenc
   

Placená parkoviště v okolí (organizátor nebere zodpovědnost za bezpečnost, kvalitu parkingu a poskytovaných služeb)

PROGRAM

ČTVRTEK 7. 9.

15:00 Otevření registrace na Vítkově

17:00 Slavnostní start akce

19:00 – 19:30 Slza

(před a po do 21:00 moderátor & Music powered by Tvůj DJ)

 
PÁTEK 8. 9. – PÁTEK 15. 9.
 
16:00 – 21:00 Music powered by Tvůj DJ


STŘEDA 13. 9.

Šťastný TERIBEARův den

SOBOTA 16. 9.

16:00 Uzavření trati

16:00 DJ

16:45 Vyhlášení výsledků

Změna programu vyhrazena.

NOVINKY A VYBRANÉ PARTNERSKÉ AKTIVITY 

NOVÁ KATEGORIE DĚTÍ

V letošním roce dochází k úpravě věkového limitu kategorie dětí. V dětské kategorii budou hodnoceny děti do 12 let (ročník 2005 a mladší).

SPECIÁLNÍ DÁREK PRO DĚTI

Prvních 1500 zúčastněných dětí získá od nadace tašku TERIBEAR a všechny pak plyšovou hračku od generálního partnera ŠKODA AUTO.

SPECIÁLNÍ DÁREK PRO VŠECHNY

Díky stoupající oblibě i letos každý z účastníků dostane od nadace dárek – multifunkční bandanu TERIBEAR. Tentokráte v bílé barvě s barevnými medvídky. Ať se Vám i tato verze líbí!

TERIBEAR ČIPY

V letošním roce stojí čip pro dospělého 200 Kč a pro dítě do 12 let 100 Kč. Je to jednorázový poplatek, který následně opravňuje k volnému pohybu na trati po celou dobu konání akce.

Celá částka je vybíraná formou veřejné sbírky a bude použita na pomoc dětem. Věříme, že toto navýšení poplatku, které rozloženo do denních nákladů činí 20 Kč na den – přijmete s pochopením a jako přímý příspěvek na pomoc dětem. Děkujeme! Budeme se Vám to snažit vykompenzovat službami na místě konání, dárky a ve finále i dobrým pocitem z pomoci.

CENY PRO VÍTĚZE

Přehodnotili jsme loňskou strategii vyhlášení vítězů a letos veřejně oceníme účastníky na prvních třech místech v individuálních kategoriích – muž, žena a dítě! Umístění získají zajímavé ceny od partnerů projektu. Ve skupinové kategorii – tým a rodina – si vítězové na prvním místě odnesou originální skleněnou trofej.

VŮZ ŠKODA KODIAQ V ŘEZU

Ve dnech 7. – 10. 9. budete mít unikátní příležitost vidět vůz ŠKODA KODIAQ nejen v klasickém provedení, ale také v řezu. Odborník na bezpečnost vám zodpoví všechny vaše dotazy.

BEZPEČNÉ PROTAŽENÍ

Před běháním je důležité se důkladně rozcvičit a dynamicky protáhnout. ŠKODA AUTO účastníkům zajistila krátké lekce Bezpečného protažení se zkušeným instruktorem Jakubem Vobořilem v následujících dnech a časech.

8. 9. 16:15, 17:30, 18:30, 19:30
9. – 10. 9. 14:30, 16:30, 18:30, 19:30
11. – 15. 9. 18:30, 19:30
16. 9. 10:30, 13:30, 14:30

Protažení bude probíhat v prostoru kolem hlavního podia.

Jakub Vobořil

Od malička jsem se věnoval sportu a pohybu jako takovému. Prošel jsem mnoha sporty, které jsem dělal na vysoké úrovni. Za zmínku stojí Judo, fotbal, tanec a kick-box. Své zkušenosti z těchto sportů, ale i z nabytých zkušeností ze světa fitness, ve kterém se pohybuji od roku 2007 rád předávám na svých lekcích a svým následovníkům. Jsem zakladatelem projektu Outdoor Training Club. Důležité je, aby nás pohyb bavil a přinášel nám radost.

BĚŽECKÉ TRÉNINKY A MASÁŽE S ASTRIDEM

Chcete začít běhat? Chcete začít správně? Nebo si chcete zlepšit svoji bežeckou techniku? Zúčastněte se tréninku s triatlonovým medailistou a vynikajícím běžeckým trenérem Tomášem Svobodou.

Tréninky pro veřejnost s Tomášem Svobodou:

8. 9. 19:00
14. 9. 19:00

Zaregistrovat se můžete po celou dobu trvání akce TERIBEAR hýbe Prahou na stánku Astrid anebo emailem na trenujstomasem@seznam.cz (při registraci emailem uveďte prosím celé jméno účastníka a zvolený den tréninku).

Tomáš Svoboda

Trenér s desetiletou praxí
Absolvent FTVS UK se specializací na vytrvalostní víceboje
Reprezentant ČR v triatlonu
9 medailí z MS a ME

Po sportovním výkonu je vhodná řádná relaxace. Ve stánku ASTRID v partnerské zóně můžete využít stejně jako v loňském roce masáží, které budou provádět nevidomí maséři.

ZASOUTĚŽTE SI S ING

Na stánku ING Bank Vás čeká soutěž o tričko pro prvních 100 nejrychlejších, kteří uběhnou 25 km, dále testy finanční gramotnosti o drobné dárky, možnost zahrát si člověče nezlob se a o víkendových dnech – airbrush tetování. ING Bank myslí také na Vaše osvěžení a nabídne vám točenou zmrzlinu a 0,5 l balené vody zdarma.

ČÍTÁRNA DĚTSKÝCH KNÍŽEK ELLA&MAX

Pro holčičky i kluky nabízíme možnost čtenářského vyžití v rámci čítárny, kterou na svém stánku zajistí společnost Presco Group.

TEST JAZYKOVÉ ÚROVNĚ DĚTÍ

Jazyková agentura Channel Crossings bude mít ve dnech 9., 10., 14., 15. a 16. září připravené hry testující jazykovou úroveň dětí. Sladká odměna za splnění úkolu žádnému dítku neunikne.

LEGO HERNA

V naší herně mohou děti pustit uzdu své fantazii, hrát si s kostičkami a tvořit dle svých nekonečných představ.

DOBIJTE SI MOBILNÍ TELEFON

Na stánku mediálního domu MAFRA si v partnerské zóně můžete bez problému dobít Váš mobilní telefon.

RELAX ZÓNA

Hned vedle stánku s prvotřídní kávou NESPRESSO vznikne pod taktovkou mediálního domu MAFRA relax zóna, kde si můžete v klidu vypít kávičku, zalistovat v novinách či časopisech anebo, jste-li skutečný fajnšmekr a máte dost času – přečíst některou z knih věnovanou knihkupectvím NEOLUXOR.

COCA-COLA GRILL TRUCK

Ve dnech 8. 9. a 9. 9. za námi přijede Coca-Cola Grill Truck, který bude nabízet nejen pestrou škálu nápojů, ale i grilovačku. Mňam!

HÝČKÁME I VAŠE ČTYŘNOHÉ MILÁČKY

Nestlé Purina, výrobce krmiva pro domácí mazlíčky, podporuje svými výrobky všechnyaktivní pejsky, kteří se zapojí do akce.

ZNOVU JSME PRO VÁS PŘIPRAVILI

PRAKTICKÁ MOBILNÍ APLIKACE

Je určena všem, kdo chtějí mít stále přístup k výsledkové listině nebo si pořídit selfie s vlastnímvýsledkem. Aplikaci připravila pro Android i iPhone společnost KSWR.

S TERIBEAREM KOLEM SVĚTA

Kilometrů, které společně zdoláme, bude, věříme, mnoho. V roce 2015 jsme oběhli zeměkouli1,5×, loni to bylo již téměř 4×. Znovu budeme kilometry postupně načítat a vydámese tak s TERIBEAREM kolem světa. V každém okamžiku budeme vědět, kde se právě nacházíme. Naše aktuální poloha dle celkových absolvovaných kilometrů bude zveřejněna na teribear.cz a v mobilní aplikaci TERIBEAR hýbe Prahou.

TERIBEAR STUDIO

Každý den nové rozhovory a videa na youtube kanálu TERIBEAR. Zajímá nás dění na trati. A tak i Vy se tak můžete stát hvězdou TERIBEAR STUDIA.

TERIBEAR FOTOKOUTEK

Přijďte si pořídit fotografii s Vašimi aktuálně naběhanými/nachozenými kilometry.

PŘEBALOVACÍ PULT

I v letošním roce jsme ve spolupráci s portálem pro maminky – FEEDO.cz – připravili jako službu rodinám s miminky a malými dětmi – přebalovací pult.

VEČERNÍ ČAJÍČEK

Večery mohou být v září již chladné, a proto naše účastníky pozveme na výborný čajíček značky Pickwick.

A NEBO JE LIBO RADĚJI KÁVIČKU?

Pokud jste milovníky kávy, i pro Vás máme dobrou zprávu. Nespresso nabídne účastníkům akce, kteří si koupili čip a podpořili dobrou věc, kávu zdarma.

NÁPOJOVÉ AUTOMATY COCA-COLA

Zakupte si nápoj v nápojových automatech Coca-Cola a část výtěžku z prodeje získá projekt TERIBEAR. V automatech je možné platit hotově nebo bezkontaktní platební kartou. . 

 

 
TĚŠÍME SE NA VÁS!