Komu jsme pomohli

ROZDĚLENÍ VÝTĚŽKU Z ROKU 2016

Milá TERIBEAR parto, 

důvěra není jen slovo. Rádi bychom vám proto detailně představili, jak se vyčerpal výtěžek akce roku 2016 a kolik pomoci jsme díky vám mohli doručit tam, kde bylo třeba. Celkový přehled, zdokladován „do koruny,“ najdete ZDE.

Jménem všech, kterých se vaše pomoc týkala, ze srdce děkujeme! 

P.S. Rozdělení výtěžku akce z roku 2015 je i nadále přístupné ZDE.

Váš tým Nadace Terezy Maxové dětem

 

Příběhy, které Teribear podpořil v roce 2015:

 • Chci pomoci ohroženým těhotným maminkám
  Chci pomoci ohroženým těhotným maminkám

  ... protože máma je máma! Někdy žena otěhotní do nepříznivých podmínek, potkalo ji něco těžkého a neumí si se situací poradit. Díky včasné pomoci a podpoře se však bez ohledu na minulost může stát milující a pečlivou maminkou.

 • Chci pomoci rodinám v nouzi, kterým hrozí odebrání dětí
  Chci pomoci rodinám v nouzi, kterým hrozí odebrání dětí

  ... protože životní krize ještě nemusí znamenat rozklad rodiny. Pokud se rodiče o děti dobře starají, je špatné trhat rodinu ze sociálních důvodů.

 • Chci pomoci maminkám z azylového domu začít znovu
  Chci pomoci maminkám z azylového domu začít znovu

  ... protože zlepšit život matek, znamená dát lepší budoucnost jejich dětem. Pomáháme maminkám začít nový život po odchodu z azylového domu, naučit se plánovat, spravovat rodinný rozpočet a vyvarovat se dluhů.

 • Chci pomoci návratu dětí z ústavů zpět do rodiny
  Chci pomoci návratu dětí z ústavů zpět do rodiny

  ... protože děti, které vyrůstaly v rodinném prostředí, mají mnohem větší šanci na úspěch v životě a na vlastní spokojenou rodinu než ty, které vyrostly v ústavu.

 • Chci podpořit pěstounskou péči a adopci
  Chci podpořit pěstounskou péči a adopci

  ... protože každé dítě si zaslouží lásku a potřebuje vyrůstat v bezpečném přijetí milujícího rodinného prostředí. A pokud už biologická rodina selže, je skvělé, že jsou tu lidé s velkým srdcem, kteří opuštěným dětem poskytují náhradní domov.

 • Chci pomoci týraným dětem najít cestu z pekla
  Chci pomoci týraným dětem najít cestu z pekla

  ... protože některé děti bohužel prožijí víc, než mohou unést. Počet případů zneužívaných dětí narůstá. Ozvat se není snadné, je však potřeba, aby dítě vědělo, kam se může obrátit. Pomoc nabízí projekt "Cesta z pekla" Dětského krizového centra, kde se odborní psychoterapeuti věnují dětem týraným a sexuálně zneužívaným.

 • Chci pomoci dětem z kojeneckých ústavů mít vlastní tetu
  Chci pomoci dětem z kojeneckých ústavů mít vlastní tetu

  ... protože erární medvídek k šťastnému dětství prostě nestačí. Dětem z kojeneckých ústavů chybí blízký vztah, fotografie, záznamy o prvních krůčcích. Vzpomínky a výlučný vztah se jim snaží poskytnout tety dobrovolnice.

 • Chci pomoci mladým lidem z dětského domova studovat
  Chci pomoci mladým lidem z dětského domova studovat

  ... protože každý člověk je osobnost a zaslouží si podpořit ve svých snech a plánech. Investice do vzdělání znevýhodněných mladých lidí je tou nejlepší investicí do jejich budoucnosti.

 • Chci pomoci zahojit bolavou dušičku dětí z dětského domova
  Chci pomoci zahojit bolavou dětskou dušičku

  ... protože citové strádání v dětství, odloučení od rodiny, ztráta zázemí a rozpad vašeho dosud známého světa zanechá v křehké dětské duši rány, s nimiž se člověk vyrovnává celý život.

 • Chci pomoci mladým lidem stát na vlastních nohách
  Chci pomoci mladým lidem stát na vlastních nohách

  ... protože každý si zaslouží pomoc, aby mohl uplatnit svůj potenciál. Mladí lidé v ústavní péči netrpí materiální nouzí, chybí jim však láska a podpora rodiny a možnost získat praktické zkušenosti. My jim pomáháme k úspěšnějšímu startu do samostatného života.