Chci pomoci dětem z ústavní výchovy zažít radost z dětství

by spravceobsahu
2 roky ago
0 Views

… protože erární medvídek k šťastnému dětství prostě nestačí. Dětem z ústavní výchovy často chybí pravidelný vztah, výlučná pozornost, která by byla věnována pouze jim, a zážitky, které formují naplněné dětství.

Fotky z prázdnin, písničky u táboráku, výlety do ZOO nebo výšlap na rozhlednu… Zdá se vám to všední?  Dětem z ústavní péče rozhodně ne. Stejně jako jejich vrstevníci si potřebují odnést vzpomínky, potřebují pozornost, která jim pomáhá harmonicky se rozvíjet.  Každý den bojují o lásku, uznání a svoje místo ve společnosti. Právě jim nadace pomáhá užít si výlety, parádní volnočasové aktivity a prázdniny, jak se patří – nebýt ochuzeny o krásné formující zážitky, které si člověk uchovává na celý život. Volnočasové programy a pobyty jim umožňují trávit čas mimo dětský domov bez přítomnosti tet a strejdů, se kterými jsou v kontaktu po celý rok, a najít nové kamarády mimo areál dětského domova.

 „Loni na konci pobytu jsem měl jedno velké přání, aby se to celé opakovalo. A to se mi splní, protože letos díky Nadaci Terezy Maxové pojedu opět,“ napsal nám Patrik.

„Budeme se chodit koupat a vařit guláš. Už se moc těšíme,“ píše Radek.

Nejde jen o vzdělávání, podporu samostatnosti a rozvoj schopností. Jde také o spokojenost, pocit jedinečnosti a sebedůvěru, které dětem v budoucnu pomohou prožít naplněný život a založit vlastní stabilní rodinu. Právě takovou šanci totiž děti dostávají společně s darem šťastného dětství.

Společně pohneme Prahou a pomůžeme dětem z ústavní výchovy mít někoho blízkého jen pro sebe a užít si ve volném čase zážitky, které patří k naplněnému dětství!