Chci pomoci maminkám z azylového domu začít znovu

by spravceobsahu
2 roky ago
0 Views

… protože ovlivnit budoucnost dětí znamená změnit budoucnost jejich matek. Pomáháme maminkám začít po odchodu z azylového domu nový život, naučit se plánovat, spravovat rodinný rozpočet a vyvarovat se dluhů.

V době, kdy jsme se seznámili, mi nedošlo, že přítel je žárlivý manipulátor,“ říká Dana. „První společný víkend uplynul jako voda a hned po návratu následovala smršť zpráv, jestli jsem v pořádku. A tak to bylo pokaždé.“ Schůzky byly častější a Dana brzy otěhotněla. Když kvůli mateřské musela odejít z práce, přišla o bydlení. Nastěhovali se tak společně k přítelově matce. Tehdy začal být žárlivý, zakazoval Daně bavit se s cizími lidmi. Pokud odjel mimo domov, nesměla sama vycházet z domu. Když se narodila dcera, stěhovali se dál a na čas skončili dokonce na ubytovně, kde se jim narodila druhá holčička.

Nový byt problémy nevyřešil. Partner Danu psychicky týral, vyčítal jí, že je neschopná postarat se o sebe i o děti. Fyzické útoky se stupňovaly a Dana v obavě, aby neublížil dcerám, kontaktovala OSPOD s žádostí o azyl. Jenže partner odmítl děti vydat, a tak se Dana vrátila domů k rodině. „Kolotoč omluv a slibování nastal znovu,“ říká Dana. „Poslední kapkou pro mě bylo, když mi řekl, že mě zabije. Tajně jsem sbalila věci a odešla v noci na ulici i s dětmi.“ Dnes bydlí Dana s dcerkami v azylovém domě a díky podpoře sociálních pracovníků se snaží na to ošklivé zapomenout a najít si vlastní životní cestu. Uvědomila si, že se o děti dokáže postarat sama a připravuje se na samostatný život. Zapojila se do programu, který maminkám pomáhá najít pracovní uplatnění a bydlení, a věří, že své rodině poskytne nový stabilní domov.

Společně pohneme Prahou a pomůžeme maminkám z azylového domu postavit se na vlastní nohy!