Chci pomoci ohroženým těhotným maminkám

by spravceobsahu
2 roky ago
0 Views

…protože máma je máma! Někdy žena otěhotní do nepříznivých podmínek, potkalo ji něco těžkého a neumí si se situací poradit. Díky včasné pomoci a podpoře se však bez ohledu na minulost může stát milující a pečlivou maminkou.

Sedmnáctiletá Zuzana vyrůstala bez rodiny od svých 10 let. Doma nezažila nic, na co by ráda vzpomínala. Když se sblížila s Markem, během krátké doby neplánovaně otěhotněla. Z dětského domova, kde vyrůstala, dostala „propustku“ a na roli maminky se připravuje u Markových rodičů. Pracovník sociálního odboru jí nabídl spolupráci s projektem „Na začátku“ organizace Amalthea. Tam jí pomohli vyřídit spoustu úředních věcí, které pro ni byly velkou neznámou. Díky podpoře sociálních pracovníků Zuzka obnovila kontakt se svou matkou. Leccos si navzájem odpustily. Budoucí babička se na vnuka těší a počítá, že s péčí o něj pomůže. Oba mladí rodiče se v projektu učí, jak se o děťátko postarat a zajistit chod domácnosti. Společně už vybrali jméno a těší se,  až se syn narodí. Zuzka věří, že rodičovskou roli zvládne a že s oporou svých blízkých synkovi poskytne stabilní a milující rodinné zázemí, které sama nikdy neměla.

Společně pohneme Prahou a prostřednictvím projektu pro těhotné ženy v nouzi pomůžeme maminkám najít cestu ke svým dětem a dětem do bezpečné náruče mámy!