Chci pomoci rodinám v nouzi

by spravceobsahu
2 roky ago
0 Views

… protože životní krize ještě nemusí znamenat rozklad rodiny. Pokud se rodiče o děti dobře starají, je špatné trhat rodinu ze sociálních důvodů.

Zdravotní problémy Karolínu pronásledovaly celý život. V mládí jí lékaři řekli, že nebude moci mít děti, a tak se naplno vrhla do vychovávání dvou synů, které do vztahu přivedl její partner. „Kluky jsem vychovávala od jejich osmi let. Zvykali jsme si na sebe těžko, ale dnes, když už dospěli, mi řeknou, že jejich máma jsem já,“ říká Karolína. „Z toho mám velkou radost.“ Po čase se jí na krku objevil nádor, který byl diagnostikován jako zhoubný. Karolína podstoupila operaci a během léčby nečekaně otěhotněla. Vytouženého miminka se odmítla vzdát, i když panovaly obavy, zda se narodí zdravé. Milovaná dcera Simona se narodila se sluchovým handicapem, jinak byla zdravá. Oba rodiče měli obrovskou radost.

Karolínino manželství nevydrželo, partner od ní odešel za jinou ženou. Karolína se starala nejen o dcerku, ale také o nemohoucího tatínka. Když zemřel, našla si vlastní pronájem a práci pedagogické asistentky. Bohužel onemocněla rakovinou prsu, prodělala radioterapii a během nemoci začala ztrácet stabilitu. Několikrát zkolabovala přímo ve třídě, musela opustit své místo a dnes je zcela závislá na sociální podpoře a alimentech. „Snažím se odkládat peníze pro dceru, ale ona mi pokaždé řekne, mami, já mám ještě celý život před sebou, hlavně, abychom zůstaly spolu,“ říká Karolína, která si zoufá, zda i do budoucna dokáže zajistit Simoně bydlení a spokojený život, jako mají její vrstevníci. Našla si nový, levnější pronájem a v těžké životní se obrátila na Nadaci Terezy Maxové dětem s žádostí o pomoc.

Společně pohneme Prahou a díky příspěvku na bydlení pomůžeme udržet rodinu pohromadě!