Chci pomoci zahojit bolavou duši dětí z ústavní výchovy a náhradní rodinné péče

by spravceobsahu
2 roky ago
0 Views

… protože citové strádání v dětství, odloučení od rodiny, ztráta zázemí a rozpad vašeho dosud známého světa zanechá v křehké dětské duši rány, s nimiž se člověk vyrovnává celý život. Psychoterapie pomáhá dětem z ústavní výchovy a náhradní rodinné péče vyrovnat se s těmito zážitky.

Péťova maminka se nezvládala o děti starat, a tak péči o všechny sourozence postupně převzala babička. Obzvlášť těžké to pro něj bylo, když před dvěma lety přišla sestřička Sára, byla zanedbaná a vyžadovala neustálou pozornost. Péťa, který se k babičce velmi upínal, tak ztratil postavení benjamínka právě ve chvíli, kdy přišla další životní změna – stal se prvňáčkem. Těžko si hledal kamarády, byl agresivní, nedůvěřivý, s učitelkou se mu nepodařilo navázat pozitivní vztah.

Po úmrtí v rodině se u babičky projevily zdravotní problémy. Nakonec musela do nemocnice a děti byly krátce umístěny v Klokánku. Zažívaly velký strach, že přijdou i o ni, nevěděly, zda se ještě někdy vrátí domů. Dnes už opět žijí s babičkou a využívají psychoterapii, která jim pomáhá vyrovnat se s těžkostmi, které prožily. Díky individuálním sezením s psychoterapeutkou se Péťa učí zvládat emoce a být samostatnější. Chlapec je klidnější, lépe se soustředí  a zvládá školu. Ve třídě si našel nové kamarády a pomalu se otevírá svým vrstevníkům.

Společně pohneme Prahou a pomůžeme dopsat dětským příběhům šťastnější konce!