Pomohli jsme ohroženým těhotným maminkám

by spravceobsahu
2 roky ago
0 Views

…protože máma je máma! Někdy žena otěhotní do nepříznivých podmínek, potkalo ji něco těžkého a neumí si se situací poradit. Díky včasné pomoci a podpoře se však bez ohledu na minulost může stát milující a pečlivou maminkou.

Podpořili jsme další ročník projektu Na začátku organizace Amalthea, který pomáhá těhotným ženám v nouzi. Svou obtížnou životní situaci nejsou schopny řešit vlastními silami a hrozí jim tak odebrání miminka, které se má narodit. Projekt pomáhá vytvářet vhodné podmínky pro příchod dítěte, učí je, jak rozumět potřebám dětí a správně o ně pečovat. Během vzdělávacího pobytu mají maminky možnost navzájem sdílet své příběhy a budují si tak vlastní podpůrnou síť.

Konkrétní mladé mamince, která stabilizovala svou situaci v rámci projektu Na začátku a nyní se stará o malého synka, pomohl finanční příspěvek postavit se na vlastní nohy. Průvodkyně z projektu jí podpořila v přípravě na narození dítěte, zajistila jednoduché bydlení a výbavičku. Partnera podpořila v získání pravidelného zaměstnání.